Trochę bluza, trochę kurtka – czyli sportowe hybrydy.

To, że bluzy są bardzo komfortowym elementem męskiej garderoby jest jasne. Każdemu facetowi kojarzą się z miękkością i funkcjonalnością. Mając na uwadze kapryśną naturę jesiennych początków, czyli okres, w którym bywa zbyt chłodno na sweter i zbyt ciepło na kurtkę, opracowaliśmy rozwiązanie maksymalnie wyważone. No bo dlaczego nie połączyć rzeczy super wygodnej z bardzo praktyczną? – Wiemy, że takie kierunki w modzie męskiej faceci lubią najbardziej:) Przedstawiamy dzisiaj zatem, sportowe hybrydy, czyli- no właśnie: fuzję bluz i kurtek w najbardziej optymalnym wydaniu.

Obok komfortu i funkcjonalności, mężczyzna ceni sportowe bluzy za to, że są „łatwe w obsłudze”- czyli zgrabnie i w stosunkowo krótkim czasie można ją zestawić z niemalże każdym elementem garderoby. To ma znaczenie szczególnie wtedy, gdy potrzebuje załatwić parę spraw na mieście a nie ma zbyt wiele czasu na to, żeby dumać nad zawartością swojej szafy.

Dla odmiany, tak samo sprawy się mają z hybrydą – można ją nosić zarówno „solo” jak i „w zestawie”. Biorąc pod uwagę ostatnią tendencję utrzymania efektu wielowarstwowości w ubiorze, jest to wzorcowy produkt do odzwierciedlania modowych zacięć w wizerunku. Tym samym masz pełne pozwolenie na aranżację bluzo-kurtek w bardziej eleganckim outficie – np. ze sportową marynarką lub klasyczną dyplomatką. Zbyt nas poniosło? Bynajmniej. Moda męska zorientowana jest na aktywność i w dobrym tonie jest lokowanie bardzo sportowych akcentów tam, gdzie nikt się tego sie spodziewa. Poza tym, jest to naprawdę dobra okazja by odświeżyć swój wizerunek.

 

Nieco mniej oczywistą, za to szalenie istotną zaletą hybryd jest ich budowa – staramy się by materiał, z którego wykonane są ramiona, w sposób oczywisty kontrastowały z pozostałą częścią bluzy. Niekoniecznie kolorystycznie – rzecz jasna;) W celu wzmocnienia efektu wysmuklenia sylwetki postanowiliśmy użyć miękkich, teksturalnych wariancji bawełny do zaznaczenia linii ramion oraz bardzo gładkich, technicznych tkanin do uwydatnienia klatki piersiowej. Zaniedbałeś formę? Wybacz sobie;) No przynajmniej do momentu aż ochota na aktywność nie wróci sama;)

Link do bluzy: https://bit.ly/2CLC2Ve

Tekst: Beata Kocemba

Zdjęcia: Anna Włodarczyk