Obalamy mity- tkaniny techniczne i nowe technologie w koszulach

Czy twoja koszula powinna być w 100% bawełniana, czy może zawierać dodatek elastanu? Cóż, to zależy czego od niej oczekujesz. Jeżeli jesteś typem faceta, który nie potrafi przekonać się do żelazka, a Twoja firma wymaga od Ciebie nienagannego wizerunku, ponadto cenisz sobie komfortowe ubrania, ale nie chcesz rezygnować z wygody, chciałbyś mieć ciasteczko i zjeść ciasteczko, to wiedz, że powinieneś starannie  przemyśleć dobór swojej garderoby. Okaże się najprawdopodobniej że koszule, które posiadają dodatek syntetyczny (nylon, elastan) będą dla Ciebie lepszym wyborem, niż modele całkowicie bawełniane.

Włókna syntetyczne istnieją w przemyśle odzieżowym od lat, ale najbardziej istotny jest fakt, że ulegają stałym modyfikacjom i ciągłemu up-grade’owi. Aktualnie, wybór między 100% bawełniana koszulą, a modelem zawierającym kilkunastoprocentowy dodatek włókien syntetycznych, przestał być oczywistym wyborem. Dlaczego? Ponieważ dobrej jakości włókno syntetyczne posiada szereg zalet, którego naturalne materiały nigdy nie będą mieć. Dlatego zanim dokonasz ślepego wyboru, powinieneś uprzednio zastanowić się czego oczekujesz od koszuli, którą zamierzasz kupić.

 Technologia dla aktywnych.

Wiemy, że faceci są wielozadaniowi. Spotkania, projekty, siłownia, szkolenia napędzają kołowrót, który jakimś sposobem musisz upchnąć w 24 godzinach.  Pognieciona koszula jest ostatnią rzeczą, której wówczas potrzebujesz. Jeżeli Twój grafik jest bardzo napięty, a Ty potrzebujesz nienagannej prezencji, powinieneś rano założyć koszulę, która będzie miała w składzie nylon. Będziesz miał gwarancję, że w ciągu dnia poradzisz sobie bez żelazka w gabinecie. Pamiętaj jednak, że chodzi nam o zniwelowanie zagnieceń i poprawę komfortu noszenia, a nie o efekt „ceraty”. Pisząc „dodatek”, mamy na myśli „dodatek”. Koszula, którą założysz, wciąż powinna być bawełniana.  Ok. 30% nylonu w składzie, w zupełności wystarczy.

Jesień. Spadły liście. Dobrze że nie masa.

Jeżeli nawet podczas służbowego wyjazdu nie zapominasz o treningu, to potrzebujesz czegoś, co udźwignie tempo Twojej doby i będzie z Tobą współpracować. Żadna koszula nie podkreśli Twojej muskulatury tak dobrze, jak model, który ma w sobie choć parę procent  elastanu. To najbardziej sprężyste włókno jakie znamy. Częstym problemem facetów, którzy dbają o formę jest to, że rękawy większości koszul są zbyt ciasne w bicepsie i nie pozwalają na pełną swobodę ruchów. Dlatego zakładając koszulę z dodatkiem elastanu , oszczędzisz sobie frustracji. Parafrazując: niech liście sobie spadają…Ty nie musisz się tym przejmować. J

 Dla fanów kolorów.

Nawet niewielka domieszka włókien syntetycznych do bawełny sprawia, że zarówno sama koszula jak i jej kolorystyka staje się dużo trwalsza. O spierających się wzorach możesz zapomnieć, bo włókna te świetnie chłoną i zatrzymują pigment. Bez względu na to, czy lubisz ekspresywne, wyraziste kolory czy może raczej jesteś koneserem barw podstawowych – lepiej żeby wyglądały estetycznie, prawda?

Pomyśleliśmy że byłoby idealnie, gdyby istniała koszula, która posiada wszystkie wymienione zalety. I ją wykonaliśmy.:) W Pierre Cardin lubimy rozwiązania ambitne i funkcjonalne, dlatego opracowaliśmy technologię Future Flex, która łączy w sobie oczekiwania tych najbardziej zapracowanych, aktywnych i wiadomo- wymagających mężczyzn. Optymalna proporcja tkanin pozwala na odpowiedni balans między kojącymi walorami włókien naturalnych a technologicznie podrasowanymi tkaninami syntetycznymi. Pozostaje tylko założyć i pędzić do swoich zajęć;)

Teks: Beata Kocemba