Nowe spojrzenie na dzianinę

„Upał zelżał”  – zwykli przewrotnie mawiać marynarze podczas srogich mrozów. Równie osobliwie będziemy traktować dzianinę w tym sezonie. I zrobimy to zanim temperatury spadną na dobre. Dlaczego? Bo będziemy zakładać swetry niemalże do wszystkiego, w aranżacjach, które na pierwszy rzut oka mogą się wydać dość zaskakujące.

Sweter pod marynarką to dla Ciebie norma, ale zastanów się – rozpinany? No właśnie. O ile masz przećwiczone tematy V- necków zakładanych pod marynarkę, to tej jesieni możesz pójść o krok dalej. Wyciągnij z szafy lekki kardigan i zrób z niego środkową warstwę. Umieść go między koszulą a marynarką. Potem pogratuluj sobie modowego szlifu i odbieraj komplementy.

Sweter pod kamizelkę? Jasne! Pamiętasz zapewne, że założona na koszulę kamizelka dodaje noszącemu szyku i pewności siebie. W sezonie jesiennym z pełną premedytacją  możesz miedzy koszulą a kamizelką umieścić dzianinę. Zajmie Ci to niecałe 30 sek, a zmiana będzie naprawdę inwazyjna.

Jaką dzianinę warto mieć w szafie?

Przy wyborze swetra powinieneś przede wszystkim kierować się  jakością tkaniny z której jest wykonany. A skoro ważne jest wnętrze i to co w środku –  w pierwszej kolejności sprawdź metkę!

Na jesienne początki absolutnie wystarczająca będzie dzianina bawełniana. W optymalny sposób zadba o Twój komfort podczas nieunormowanych jeszcze temperatur. Bawełna daje także dużą swobodę przy wyborze optyki tkaniny. Jeśli jesteś alergikiem i wełna nie współpracuje z Tobą zbyt dobrze, to jest to świetna opcja. Zyskujesz wówczas jesienne ujęcie Twojego wizerunku wespół z miękkością, wysokim poziomem chłonności i wytrzymałością.

 Dla twardzieli.

Jednym z najlepszych rodzajów wełny, z którego powinien być wykonany Twój sweter, jest wełna merino. Owce tej rasy są przystosowane do ekstremalnych wahań temperatury, dlatego ich runo jest rewelacyjnym izolatorem. Jeżeli zdarza Ci się wyskoczyć z biura „na papieroska” w zimny dzień, to sweter z merynosa podoła takim eskapadom. Szczególnie, że włókno to nie chłonie zapachów! Jeżeli owce są w stanie przetrwać deszcz i -30ᵒC w tej wełnie, to Ty też.

Dla najbardziej wymagających.

Nie bez kozery kaszmir należy do najbardziej wysublimowanych rodzajów wełny na świecie. Wystarczy nawet kilkuprocentowy dodatek do tkaniny, by cała dzianina stała się nieprzyzwoicie miękka. Włókna wyczesywane z kozy kaszmirskiej są super cienkie i puchate dzięki czemu zapewniają noszącemu rewelacyjną termoregulację. Poza tym są lekkie, więc nawet nie poczujesz, że masz coś na sobie.

Dla tych, którzy chcą mieć wszystko.

W salonach Pierre Cardin czekają na Ciebie także nowe połączenia materiałowe. W tym sezonie scaliliśmy tkaniny, które mają za zadanie zapewnić Ci możliwie wszystkie aspekty funkcjonalne. Dla pełni satysfakcji i lepszych walorów wizualnych wzbogaciliśmy je niebanalnymi splotami. Ogólnie rzecz ujmując, jesteśmy gotowi na jesień. A Ty?

Tekst: Beata Kocemba