Letnie must have – białe spodnie

Nie musisz mieć własnego jachtu. Nie musisz być fanem krykieta. Nie musisz kupować zestawu kijów golfowych. Nie potrzebujesz tego wszystkiego, by móc nosić białe spodnie.

92% kobiet kojarzy białe spodnie z luksusem. Nic dziwnego. Ów kolor w modzie męskiej został spopularyzowany głównie dzięki dżentelmenom lubującym się w elitarnych i ekskluzywnych aktywnościach. Białe spodnie do dzisiaj są synonimem wyszukanego smaku i nienagannego stylu.

Mógłbyś zapytać: dlaczego biel? Cóż… faceci już wtedy zauważyli, że spodnie w tym kolorze świetnie odbijają promienie słoneczne. Zatem doskonale nadają się do aktywności outdoorowych. Ponadto, biel jest kolorem podstawowym, więc łatwo można go zestawić z dowolną inną barwą. To zdecydowanie usprawnia wybór odpowiedniego polo na popołudniowy meczyk. Fakt, że białe spodnie łatwo jest zabrudzić, jest stosunkowo niewielką ceną za komfort i styl. W dobie pralek automatycznych – tym bardziej.

Spodnie z teflonem

Aktualnie, podatność białych spodni na zabrudzenia właściwie włożyliśmy między bajki. Próbowałeś użyć teflonu do celów innych niż gastronomiczne? My spróbowaliśmy. Dlatego, jeżeli przed noszeniem białych spodni powstrzymuje Cię myśl o tym, że będziesz musiał na nie specjalnie uważać, to zaopatrz się w model pokryty powłoką teflonową. Taka warstwa ochronna kompletnie nie zmienia gramatury materiału. Spodnie wciąż są miłe w dotyku i przewiewne, a jednocześnie brud trzyma się na dystans;). Brzmi dobrze, prawda? I takie jest.

Z czym nosić białe spodnie?

Poprawna odpowiedź brzmi: z czym chcesz. Możesz założyć je zawsze wtedy, gdy jeansy okażą się zbyt grube i ciężkie. Zasadniczo w sezonie letnim większość ciemnych spodni możesz zamienić na lżejszy, biały wariant. Przy dobieraniu reszty garderoby trzymaj się zasady: im prościej, tym lepiej. W tym sezonie wypróbuj połączenia mocno kontrastowe: biel w zestawieniu z ciemnymi kolorami da eksperymentalny, awangardowy look. Pamiętaj przede wszystkim, że tego rodzaju spodnie najlepiej wyglądają na zrelaksowanych, pewnych siebie facetach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze białych spodni?

Na pewno na to, żeby były bawełniane. Jasne modele sprawdzają się najlepiej, kiedy pogoda dopisuje, zatem będziesz potrzebował odpowiedniej oddychalności. Kolejnym ważnym elementem jest praca tkaniny- zwróć uwagę na to, by posiadała odpowiednią sprężystość. Workowate, wybite na kolanach spodnie na pewno nie dodadzą Ci splendoru. Ostatnim drobiazgiem, którym powinieneś się przejąć, jest ich krój. By dodać swojemu wizerunkowi więcej luzu, wybierz model w kroju pięciokieszeniowym. W końcu ma być wygodnie i lekko.

To kim jesteś i jak wyglądasz, jest wyłącznie kwestią Twojego wyboru. My zachęcamy: podaruj sobie odrobinę luksusu. Przecież 92% kobiet nie może się mylić;)

Tekst: Beata Kocemba
Zdjęcia: Anna Włodarczyk