Krótko, krócej, najkrócej czyli jaką długość spodni nosić

W ostatnim czasie,  długość męskich spodni  przestała być kwestią oczywistą dla każdego faceta. I o ile krótkie nogawki w okresie jesienno-zimowym mogą być dyskusyjną sprawą, to latem aż chce się coś podwinąć! Na jakie długości w różnego typu spodniach możesz sobie pozwolić? Już odpowiadamy.

Garnitur

Długość spodni garniturowych zależy od ich fasonu. Modele regularne będą posiadały nieco prostszą nogawkę, dlatego będą w stanie przykryć w znacznym stopniu cholewkę buta. Tak skrojone spodnie mogą być dłuższe. Co to oznacza? Na przykład to, że tył nogawki będzie mniej więcej kończył się w miejscu, w którym zaczyna się obcas obuwia. Przy tego typu modelach, dozwolone jest także głębokie załamanie z przodu.

W wersjach slim, nogawka będzie automatycznie krótsza. Dlaczego? Ponieważ jest zdecydowanie węższa, zatem nie powinieneś liczyć na to, że „zabuduje” powierzchnię cholewki buta. Zbyt długa nogawka będzie tworzyła wiele nieestetycznych załamań. Taka sytuacja w modzie formalnej jest niedopuszczalna. Kant w spodniach garniturowych symbolizuje linię Twoich nóg i jak łatwo się domyślić – raczej powinien przebiegać prosto;) Podsumowując: nogawka spodni formalnych o modelu slim, nie powinna się załamywać z tyłu (niniejszym długość nogawki będzie sięgała maksymalnie do połowy zapiętka). Z przodu zaś, wystarczy jedno lekkie (niegłębokie) załamanie.

Casual

W spodniach mniej lub bardziej sportowych, bez względu na to czy będzie to model chino czy pięciokieszeniowe cacko, możesz pozwolić sobie na podwinięcie nogawek do długości sięgającej powyżej kostki. Zauważ, że jest to dla Ciebie bardzo dobra okazja by wyeksponować oryginalne obuwie. Awangardowe loafersy, welurowe monki bądź  nietuzinkowo wykonane mokasyny dodadzą charakteru Twojemu, nawet najbardziej podstawowemu outfitowi. Im bardziej ekstrawaganckie wykonanie obuwia – tym lepiej!

Krótkie spodnie

Szorty to nie tyko wariant urlopowy! Krótkie spodnie to rzecz, która podczas letnich upałów, świetnie sprawdzi się w przestrzeni miejskiej. Jest to opcja nie tylko wyjątkowo komfortowa ale również bardzo świeża i niebanalna. Jakie modele sprawdzą się w tym wydaniu? Optymalnym wyborem będzie krój chino, ponieważ sprawdzi się w każdym połączeniu. Jeżeli w sposób szczególny cenisz sobie wygodę, wybierz wersje z gumką w pasie. Krótkie spodnie zestawione z letnią marynarką (nawet tą, którą już się zdążyłeś znudzić), sprawią że Twój wizerunek nabierze lekkości i nowego charakteru. Co prawda, nie będzie to opcja, którą będziesz mógł założyć na spotkanie biznesowe, ale na kawę z długonogą brunetką już na przykład tak. Po warunkiem że wybierzesz modele, które kończyć się będą mniej więcej w okolicy linii kolan lub około 5 -7 cm przed nią. Krótsze wersje pozostaw na plaży, a dłuższych po prostu się pozbądź. Szczególnie jeśli do wzrostu koszykarza brakuje Ci parę cm. Zbyt długie modele, w kombinacji z nawet najlepiej dopasowaną marynarką, zaburzą proporcje Twojej sylwetki.

Zatem Panowie – podwijamy gdzie możemy!

Produkty ze zdjęć:

 

Tekst: Beata Kocemba
Fotograf: Anna Włodarczyk