Khaki – kolory ociekające testosteronem.

Kolorystyka khaki, dzięki swojemu militarnemu zastosowaniu, wciąż kojarzy się z: adrenaliną, siłą i męskością. To jasne, że musi gościć w szafie prawdziwego faceta. Szczęśliwie się składa, że jest to kolor wspomagający nie tylko tego, ale także (uwaga!) przyszłego sezonu wiosennego- letniego.

Kolory khaki nie bez kozery kojarzą się powszechnie z tematami militarnymi. Słowo to, opisuje gamę kolorów, sprawiających wrażenie „przybrudzonych”. Należą do nich: wariacje zieleni, beżu i brązu.

Zauważając maskujący potencjał wyżej wymienionych tkanin, amerykańskie siły zbrojne, pod koniec XIX w. wprowadziły mundury bojowe w tych kolorach. Niedługo potem owa kamuflująca kolorystyka przedostała się z wojskowych fortyfikacji wprost do garderoby cywila

Jak nosić khaki

Kahki świetnie prezentuje się w swoim własnym towarzystwie. Takie połączenia są niezawodne i zawsze adekwatne. Jeżeli posiadasz spodnie i koszulę w którymś w wyżej wymienionych odcieni to postaw śmiało na khaki total look. Aby całość nie wyglądała zbyt „płasko”, postaraj się by któryś z zakładanych elementów garderoby był wzorzysty lub posiadał w miarę wyraźny deseń. Decydując się na jeden kolor, powinieneś przyłożyć się do swojego wizerunku i zadbać o teksturalną dynamikę tkanin.

Ponieważ tegoroczne lato jest wyjątkowo upalne, sugerujemy żebyś spróbował zestawić wariacje oliwki w klasycznej narracji: z beżem albo bielą. Granaty i czernie komponują się z khaki równie dobrze, niemniej z przyczyn praktycznych, pozostaw takie połączenia na chłodniejszy wieczór bądź inną porę roku;) Jasna aranżacja sprawi, że całość będzie wyglądała lekko a promienie słoneczne przestaną być aż tak irytujące. Jeśli do tej pory zastanawiałeś się do czego możesz założyć tą beżową marynarkę, którą ostatnio kupiłeś, to już nie masz dylematu:)

Nie musisz być  uzbrojonym po zęby komandosem żeby wzbogacić swoją szafę o kolorystkę khaki. Podobnie, nie są to barwy dedykowane wyłącznie ubraniom o charakterze skrajnie sportowym. Dowód? Zamień skomplikowany design wielokieszeniowych spodni cargo na prostszy, bardziej klasyczny model. Przekonasz się wówczas, jak łatwo Ci będzie zbudować wygodny, półelegancki look. Dopasowana marynarka o luźnym splocie rewelacyjnie uzupełni tego typu zestawienie. Mając w planach popołudniową kawę z uroczą nieznajomą postaw na stanowczy, rasowy casual.  Bądź smart;)

Tekst: Beata Kocemba
Fotograf: Anna Włodarczyk