Kamizelka – jak nosić? – cześć II

Jak trafnie zestawić kamizelkę z resztą ubrania? Jaki model wybrać na początek? Czy do wzorzystej kamizelki możesz założyć wzorzystą koszulę? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Dwa razy „k”, czyli kamizelka i kontrast.

Jeżeli decydujesz się na monochromatyczne połączenie to świetnie. Zestawienie różnych odcieni tego samego koloru zawsze będzie dobrą decyzją. Ale nawet przy takich kombinacjach, postaraj się, by kamizelka tworzyła kontrast w stosunku do reszty garderoby. Szczególnie, jeśli zdarzyło Ci się zaniedbać parę ostatnich wizyt na siłowni. Taki zabieg pozwoli wydobyć odpowiednie proporcje Twojej sylwetki. Jeszcze lepszy efekt uzyskasz, jeśli  założysz kamizelkę w odmiennym, niż reszta stroju, kolorze. W ten sposób spotęgujesz efekt spiętej talii.

Niech tło będzie z Tobą!

Takie rozwiązanie sprawdzi się nadzwyczaj dobrze w sytuacji, gdy planujesz założyć marynarkę. Kamizelka pasuje do zestawień, w których jest użyta jako podkład. Postaw zatem na: spodnie, koszulę i kamizelkę w jednym tonie i przełam to wyrafinowaną marynarką. Dzięki temu optycznie wydłużysz sylwetkę.

Inny wariant tej propozycji polega na dopasowaniu kamizelki do kolorystyki rzeczy które nosisz od pasa w górę i konfrontacji z tym, co nosisz od pasa w dół (spodnie). Zbudujesz w ten sposób dwie plamy kolorystyczne, które razem będą tworzyć spójny, elegancki look.

Kolorystyka (ws)pomaga(jąca).

Możesz także dopasować kolor kamizelki do dodatków które zakładasz (pasek, buty, krawat). Takie zestawienie sprawi że Twój wizerunek będzie skomplikowany i intrygujący. Kolejnym atutem tego połączenia jest to, że nie da się go zepsuć (nawet jeśli będziesz się bardzo starał), a z efektu końcowego będziesz zawsze zadowolony.

 

Jaki kolor na początek?

Jeżeli to Twoja pierwsza kamizelka, wybierz model, który będzie w kolorystyce podstawowej (na przykład: granat, błękit, wariacje szarości), bądź w kolorze, który wydobywasz ze swojej szafy najczęściej. W ten sposób, będziesz miał pewność, że potencjalnie zestawisz ją z większością rzeczy, którymi dysponujesz… jeśli nie z wszystkimi. Taka bazowa rzecz w garderobie pozwoli Ci ekspresowo rozprawiać się z dylematami natury stylistycznej. Zyskasz tym samym czas na inne przyjemności.

Wzory story.

 Czy wypada założyć wzorzystą kamizelkę do wzorzystej koszuli? Oczywiście że wypada. Co więcej – jest to w bardzo dobrym tonie. Dopilnuj tylko by wzory były różnego rodzaju bądź różnej wielkości. Kolejnym sposobem na radzenie sobie z printami jest dopasowanie elementów pod kątem wspólnej barwy. Innymi słowy, chodzi o to, by istniała między nimi jakaś zależność kolorystyczna. Jeżeli posiadasz granatową kamizelkę w kratę, dopilnuj by ananaski na Twojej koszuli również były granatowe. W takich połączeniach, nie bez znaczenia jest także rozmieszczenie wzoru. Unikaj zestawiania dwóch motywów o takiej samej „gęstości”. Ale dwa, o skrajnie różnej, łącz śmiało.  Naturalnie, nie istnieją zasady których przynajmniej w teorii nie można łamać. W tym przypadku również jest to możliwe, niemniej potrzeba do tego sporej dawki wyczucia i doświadczenia.

Na koniec, przypominamy dwie uniwersalne zasady pracy z kolorami w Twojej szafie. Niezależnie od tego czy zestawiasz kamizelkę z koszulą czy jakiekolwiek inne rzeczy, zachowuj konsekwencję przy wyborze temperatury barw. Nie łącz ze sobą zimnych i ciepłych tonacji. To nie skończy się dobrze. Podobnie, nie zakładaj na siebie zbyt wielu barw na raz. Trzy kolory to maksimum, które może się na Tobie znaleźć. Przestrzegając tych porad, możesz być pewien, że zawsze będziesz wyglądał dobrze i z klasą!

Produkty ze zdjęć:

Garnitur https://bit.ly/2HZm24F

Kamizelka https://bit.ly/2zFd5tS

Koszula https://bit.ly/2uqGK50

Krawat https://bit.ly/2mmz13a

Tekst: Beata Kocemba
Fotograf: Anna Włodarczyk