Kamizelka jak nosić?

Kamizelka – jak nosić? – część I

Jeżeli kamizelka kojarzy Ci się z modą formalną, to owszem, to skojarzenie jest jak najbardziej na miejscu. Kamizelki frakowe, smokingowe bądź te występujące jako składowa 3 częściowego garnituru są wariantami, z którymi z pewnością zetknąłeś się przynajmniej raz w życiu. Dlatego nie będziemy Ci ich przybliżać. Dzisiaj  przypomnimy Ci o modelach, które możesz nosić na co dzień.

Dlaczego? Bo jest to najmniej doceniana część męskiej garderoby i jednocześnie (jak na ironię) jedna z najkorzystniejszych dla faceta. Casualowa kamizelka spina męską sylwetkę i urozmaica stylizację. Krótko: jest jednym z najbardziej aktualnych i intrygujących rozwiązań w codziennej modzie męskiej.

Zaspałeś? I bardzo dobrze!

 Zakładamy, że najlepsze rozwiązania to takie, które tworzą spektakularny efekt przy prawie zerowym nakładzie energii. Właśnie dlatego powinieneś mieć w szafie przynajmniej jedną sportową kamizelkę. Jeansy i koszula nie są specjalnie skomplikowanym ani ambitnym połączeniem. Zakładając do nich kamizelkę, również się nie zmęczysz a rezultat będzie zgoła odmienny. To świetna opcja dla facetów, którzy cenią sobie szybkie i efektowne zestawienia. Zatem, jeśli Twoje poranki bywają okraszone wyborem pomiędzy: stylowym skomponowaniem garderoby a wypiciem kawy, to możesz wybrać kawę, bo kamizelka wykona za Ciebie całą pracę.

Otulony… dresem.

Casualowe modele coraz bardziej przypominają pod względem użytkowym kardigany. Są tworzone z matowych, miękkich, dopasowujących się do ciała tkanin, więc nie poczujesz się w nich jak w zbroi. Jednocześnie, razem z wygodą zagwarantują Ci uwydatnione męskie ramiona i optycznie zwężoną talię. Innymi słowy: zarysują Twoje ciało w taki sposób by maksymalnie zbliżyć je do ideału męskiej, trójkątnej sylwetki.

Jednorzędowa czy dwurzędowa?

Zdecydowanie jednorzędowa. Co więcej, z wycięciem (bez wyłogów, czyli klap na dekoldzie). To najbardziej aktualny model. Dwurzędówki na jakiś czas pozostaw w szafie. Damy Ci znać gdy coś się zmieni.  Kamizelka jednorzędowa prezentuje się tak samo dobrze solo jak i w zestawieniu z marynarką. Sportowy krawat w tej aranżacji jest opcjonalny – rób co chcesz. „Wycięta” jednorzędówka jest rozwiązaniem najbardziej stylowym, uniwersalnym i założysz ją dosłownie w każdej konfiguracji.

Kamizelka z wyłogami prezentuje się najkorzystniej w połączeniu z krawatem bądź lekkim szalem. Nie ma niczego zdrożnego w tym, abyś w razie potrzeby założył ją pod sportową marynarkę. Pamiętaj jednak, że jeżeli zapomnisz o dodatkach, stylizacja będzie wyglądała na niedokończoną. A tego byśmy nie chcieli:)

kamizelka jak nosić

W kolejnej części, podpowiemy Ci jak sprawnie dopasować kamizelkę do reszty stylizacji, zarówno pod względem kolorystycznym jak i wzorniczym. Przedstawimy także ogólne zasady, których powinieneś przestrzegać, żeby nie popełnić modowego faux pas.

Produkty ze zdjęć:
Kamizelka https://bit.ly/2ru9sQM
Koszula: https://bit.ly/2JuALRd
Krawat: https://bit.ly/2mnhRm7
Spodnie: https://bit.ly/2mm6F9n
Buty: https://bit.ly/2NVbKSs

Tekst: Beata Kocemba
Fotografie: Anna Włodarczyk