Grudniowe must have

Grudniową porą o wiele częściej niż normalnie będziesz zmuszony zadbać o elegancki outfit. Jak osiągnąć intrygujący look, nie będąc przebranym jak barokowa choinka? Mamy dla Ciebie parę wskazówek.

1. Płaszcz

Przeżyć święta bez klasycznego płaszcza. To misja jeśli nie awykonalna, to przynajmniej: bardzo trudna. Prawdziwy facet ma zasady i przynajmniej jedna z nich powinna dotyczyć  niunasów garderoby. Innymi słowy: jeżeli jeszcze jakimś sposobem nie posiadasz żadnego, odpowiadającego Ci modelu w swojej szafie, to apelujemy – w tym roku nie utrudniaj sobie.  Przygotowaliśmy dla Ciebie klasyczne, podkreślające sylwetkę dyplomatki, które są niezawodnym wyborem, niezależnie od tego czy wybierasz się na wigilię pracowniczą, czy tą, którą spędzisz w kręgu najbliższych.

Jeżeli dla odmiany, problem leży w tym, że Twój dotychczasowym płaszcz zwyczajnie Ci się znudził, to wiedz że to żaden problem. Mężczyznom, którzy poszukują niebanalnych rozwiązań, proponujemy modele dwurzędowe. Zadbaliśmy o to, aby oprócz dodatkowego rzędu guzików, płaszcze owe miały w sobie „to coś”. Wyselekcjonowaliśmy tkaniny, które na pierwszy rzut oka wyróżniają się wyszukaną fakturą, wyjątkowym chwytem lub przyciągającym oko i.. dłoń, wykończeniem;)

W tym roku bądź o krok przed wszystkimi i sprawdź stan swojego płaszcza nieco wcześniej niż chwilę przed planowanym założeniem;) oszczędzi Ci to zimowych frustracji.

2. Szal

Popełniasz srogi błąd, jeśli uważasz, że szal jest opcjonalnym dodatkiem do odzienia wierzchniego. Możesz wzgardzić czapką, rękawicami (choć naturalnie rozsądniej i cieplej(!) będzie tego nie robić), ale szalem – nigdy. W większym stopniu, niż Ci się wydaje, buduje on Twój zimowy wizerunek i dopełnia look. Dlatego przyłóż się to tego, by nie zakładać na siebie pierwszej lepszej sztuki, którą wyciągnąłeś z szafy. Jeżeli poniosło Cię wzorniczo w temacie płaszcza, to zafunduj sobie mniej inwazyjny, dobrej jakości szal, który stworzy spójny zestaw i przyciągnie niejedno kobiece oko.

3. Zimowy garnitur

O klasycznym każdy słyszał. O wariancie zimowym – niekoniecznie. Nie oszukuj się. Wcześniej czy później, sytuacja zmusi Cię do tego, byś takowy na siebie założył. Zamiast narzekać, doceń możliwości, które stawia przed Tobą taki model. Poza (rzecz jasna) świetnym wyglądem i modowym zacięciem, zimowy garnitur dostarczy Ci miękkości i wygody. Poza tym, to wariant niezwykle praktyczny i funkcjonalny – marynarkę wykorzystasz później razem z ulubionymi jeansami  a spodnie zestawione z ciepłym golfem podrasują sobotnią wizytę w kawiarnii.

 

4. Knit

Mądrości ludowe głoszą, że: skoro się powiedziało A, trzeba powiedzieć B. Jeżeli spodobała Ci się idea miękkiego, zimowego garnituru, albo zwyczajnie zorientowałeś się że zimą nosisz grubsze w optyce tkaniny (a najprawdopodobniej tak właśnie jest), to kolejnym krokiem, jest dobór odpowiednich dodatków.  Zimową porą, trudno wyobrazić sobie dobrze ubranego, pewnego siebie faceta bez nonszalancko wywiązanego knita. Tego typu casualowy krawat w nienachalny sposób zapewni odpowiednio wyważoną dawkę elegancji, której w danym dniu będziesz potrzebował.

Zatem, panowie- do dzieła!

Tekst: Beata Kocemba
Fot: Anna Włodarczyk